Ηλεκτρολόγος - Τεχνικός Συντήρησης

Posted on
Expires on
Full-Time
Job Description

Καθήκοντα

  • Συντήρηση, επιδιόρθωση και έλεγχος ηλεκτρικών εγκαταστάσεων, μηχανημάτων, τεχνικού εξοπλισμού καθώς και όλων των ανατεθειμένων εγκαταστάσεων σε οποιοδήποτε υποστατικό της εταιρείας.
  • Καταγραφή και αναφορά εργασιών στον προϊστάμενο του τμήματος
  • Διατήρηση καθαριότητας και ασφάλειας των εγκαταστάσεων
  • Παρακολούθηση διαδικασιών λειτουργίας και προληπτικής συντήρησης
  • Εγκατάσταση ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
  • Καθημερινή επικοινωνία με διάφορα τμήματα του εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Δευτεροβάθμιας/ Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Πιστοποιητικό ικανότητας/ Άδεια εξάσκησης επαγγέλματος Ηλεκτρολόγου
  • Ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης βλαβών
  • Γνώση Ελληνικής γλώσσας