Μηχανολόγος Μηχανικός Εργοστασίου

Posted on
Expires on
Full-Time
Job Description

Καθήκοντα

  • Υπεύθυνος για την τήρηση του προγράμματος προληπτικών συντηρήσεων του εξοπλισμού παραγωγής
  • Έλεγχος για την σωστή λειτουργία του εξοπλισμού παραγωγής και καταγραφή παρατηρήσεων στο έντυπο βλαβών
  • Αποτελεσματική και έγκαιρη ανταπόκριση σε κάθε μηχανολογική βλάβη για επίλυση προβλημάτων
  • Συντονισμός – επιθεώρηση – επισκευή
  • Εγκατάσταση νέων μηχανημάτων
  • Καταγραφή και τήρηση των αρχείων σχετικά με την επισκευή, συντήρηση μηχανών και την χρήση των εξαρτημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Πτυχίου ή Διπλώματος Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης βλαβών
  • Γνώση Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας
  • Δυναμικός χαρακτήρας με οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα συνεργασίας με συναδέλφους